موجودی انبار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

موجودی انبار

انبارداری چیست؟

انبارداری اصطلاحی برای کالاهای موجود برای فروش و مواد خام مورد استفاده برای تولید کالاهای موجود برای فروش است که در داخل انبار نگهداری می شوند. موجودی انبار نشان دهنده یکی از مهمترین دارایی های یک کسب و کار است زیرا گردش مالی موجودی یکی از منابع اصلی تولید درآمد و درآمد پس از آن برای سهامداران شرکت است.
انبارداری مجموعه ای از کالاهای به پایان رسیده و یا کالاهای مورد استفاده در تولید متعلق به یک شرکت است. موجودی به عنوان دارایی فعلی در ترازنامه شرکت طبقه بندی می شود و به عنوان یک بافر بین تولید و اجرای سفارش عمل می کند. هنگامی که کالای موجودی فروخته می شود، در صورت حساب درآمد (COGS) هزینه حمل آن به عهده هزینه کالاهای فروخته می شود.

مدیریت موجودی انبار

وقتی ما به مدیریت موجودی انبار اشاره می کنیم، به معنی تئوری ها، فرآیندها و مدیریت مربوط به کنترل موجودی است. عملکرد اساسی مدیریت انبار این است که مطمئن شوید که مقدار مناسب موجودی را در هر لحظه و با هزینه مناسب در دست دارید.
چرا این مهم است؟ از آنجا که شما باید موجودی کافی برای برآوردن مشتریان و پاسخگویی به تقاضای بازار برای فروش را داشته باشید. مدیریت موجودی خوب برای یک خط مشی کسب و کار حیاتی است. به عنوان مثال هزینه برای ذخیره موجودی هزینه می کند، بنابراین انباردار سعی می کند حداقل مقدار فضای مورد نیاز برای ذخیره حداکثر مقدار موجودی را تعیین کند.معیارهای زیادی برای تعیین اینکه آیا کسب و کار در حال انجام مدیریت خوب در موجودی است، وجود دارد. یکی از این معیارها، بازدهی موجودی است. به طور کلی، این نسبت بالاتر است.

انواع موجودی

موجودی به طور کلی به عنوان مواد خام، کار در حال پیشرفت و کالاهای به پایان رسیده است. مواد اولیه مورد استفاده برای تولید خوب هستند. نمونه هایی از مواد خام عبارتند از آلومینیوم و فولاد برای ساخت اتومبیل، آرد برای نانوایی تولید نان و نفت خام در پالایشگاه ها.
موجودی کار در حال پیشرفت، کالاهای نیمه آماده به انتظار تکمیل و فروش مجدد است؛ موجودی کار در حال انجام است در غیر این صورت به عنوان موجودی در طبقه تولید شناخته شده است. به عنوان مثال، یک هواپیمای نیمه مونتاژ یا یک قایق بادبانی نیمه تکمیل شده می تواند کار کند.
کالاهای آماده شده محصولاتی هستند که تولید را تکمیل کرده و آماده فروش هستند. معمولا خرده فروشان به این موجودی به عنوان “کالا” اشاره می کنند. نمونه های معمولی از محصولات شامل الکترونیک، لباس، و اتومبیل هایی هستند که توسط خرده فروشان برگزار می شود.

موجودی انبار

بسیاری از تولیدکنندگان با خرده فروشان شریک می شوند تا موجودی خود را به فروش برسانند. موجودی انبارها موجودی متعلق به تامین کننده یا تولید کننده است، که توسط مشتری نگهداری می شود. مشتری پس از فروپاشی مجدد یا زمانی که آن را مصرف می کند، موجودی را خریداری می کند (به عنوان مثال برای تولید محصولات خود). مزیت عرضه کننده این است که محصولات آنها توسط مشتری ارتقا یافته و به راحتی برای کاربران نهایی قابل دسترسی است. مزیت مشتری این است که آنها سرمایه را صرف سرمایه گذاری نمی کنند تا زمانی که سودآوری به آنها ثابت شود، به این معنی که آنها تنها زمانی که کاربر نهایی آن را از آنها خریداری می کند یا تا زمانی که موجودی را برای عملیات خود مصرف می کنند، خریداری می کنند.

موجودی ارزشیابی

موجودی را می توان به سه روش ارزیابی کرد. روش اول FIFO، اولین (FIFO) می گوید که هزینه کالاهای فروخته شده براساس هزینه اولیه مواد خریداری شده است، در حالی که هزینه حمل و نقل موجودی باقی مانده بر اساس هزینه آخرین کالاهای خریداری شده است. روش گذشته آخر (اولویت) (LIFO) بیان می کند که هزینه کالاهای فروخته شده با استفاده از هزینه آخرین مواد خریداری شده ارزشمند است، در حالی که ارزش موجودی باقی مانده بر اساس اولین مواد خریداری شده است. روش میانگین وزنی به ارزش گذاری هر دو موجودی و هزینه کالاهای فروخته شده بر اساس هزینه متوسط ​​کالاهای خرید شده در طول دوره نیاز دارد.

اهمیت مدیریت موجودی انبار

داشتن یک مقدار بالایی از موجودی برای یک مدت طولانی معمولا برای  کسب و کار به دلیل هزینه های ذخیره سازی، هزینه های خرابی های احتمالی و تهدید از بین رفتن آن، سودمند نیست. با این حال داشتن موجودی بیش از حد کم نیز معایبی دارد؛ برای مثال، کسب و کار در معرض خطر فرسایش سهم بازار و از دست دادن سود از فروش بالقوه است. پیش بینی ها و استراتژی های مدیریت موجودی، مانند یک سیستم موجودی فقط در زمان (JIT)، می توانند به کمینه سازی هزینه های موجودی تنها در صورت نیاز، چون کالاها ایجاد یا دریافت می شوند.

نکات کنترل موجودی انبار

کنترل موجودی تنها به معنی اطلاع داشتن از تعداد محصولات در دسترس نمی‌باشد، بلکه دانستن ارزش موجودی در هر مرحله از چرخه زندگی محصول را نیز شامل می‌شود. به عنوان یک صاحب کسب و کار باید به دقت تعداد کالاهای خریداری شده از فروشندگان و ورود آن ها به کسب وکار خود را در نظر داشته باشید، همچنین از قیمت هر محصول و تمام هزینه های دیگری که شامل هزینه های حمل و نیروی کار می‌شود نیز آگاهی یابید. نهایتا فرایندها وسیستم های کنترل موجودی انبار باید بتوانند با حداقل سرمایه گذاری ممکن در موجودی، شما را در حداکثرسازی سود و ایجاد رضایت مشتریان یاری رسانند.

دستیابی به این هدف نیاز به فهم عمیقی از انواع موجودی و راه‌های موثر برای محاسبه آن دارد و همچنین میزان خسارتی که ممکن است کسب و کار شما در این ارتباط متحمل شود بسیار حائز اهمیت است.

چهار نوع زیان ناشی از نگهداری کالا

بدون توجه به نوع موجودی، کنترل موجودی تنها شامل اطمینان یافتن از وجود تعداد صحیح کالا در انبار نیست. آیا از این که منشا خسارات ایجاد شده در انبار شما چیست آگاهی دارید؟
برنامه ریزی کنید تا بتوانید چهار نوع زیان ناشی از نگهداری از کالا را که به آن ها اشاره شده است شناسایی و پی گیری نمایید.

آسیب دیدن

در حالی که انتظار می رود تا محصولات ما به آرامی حمل شوند اما حقیقت آن است که هر باری که یک شی لمس و یا حرکت داده می شود ریسک آسیب دیدن محصول افزایش می یابد. تنها یک حرکت اشتباه از سوی اپراتور و یا کارمندی بی دقت در حین بارگیری و ترخیص کالا و یا چیدن کالا در قفسه ها می تواند منجر به خساراتی جبران ناپذیر گردد و همه این ها هزینه ساز خواهند بود.

فاسد شدن

فاسد شدن معیاری است که بازاریابان و کارکنان فروش بر اساس آن در مورد میزان موجودی تصمیم گیری می‌کنند. محصولات تنها در صورتی فاسد می‌شوند که فروش کافی صورت نگیرد و محصولات از قفسه ها به مشتری انتقال نیابند. اطمینان حاصل کنید که سیستم مدیریت موجودی به دریافت کنندگان کالا اجازه می‌دهد تا اطلاعات تاریخ انقضا محصولات را در سیستم وارد کنند زیرا از این طریق تیم های بازاریابی و فروش خواهند توانست از حیطه ای که باید بیشترین تلاش خود را به آن معطوف کنند آگاهی یابند.

کوچک شدن

کوچک شدن زمانی اتفاق می‌افتد که موجودی انبار بدون علتی مشخص ناپدید می شود. بیشتر مواقع این مورد به معنی وجود دزد در میان کارکنان و یا مشتریان می باشد.

نمونه ها

بعضی از شرکت ها محصولاتی را که به عنوان نمونه و یا به منظور بازاریابی استفاده می کنند پی گیری و کنترل می کنند اما این مورد نباید جز موارد آسیب محسوب شود و می بایست در صورت های مالی به صورت مجزا لحاظ گردد. شاید متوجه شوید مشتریانی که بیشترین نمونه ها را از شما تقاضا می کنند کم سودآورترین آن ها محسوب می شوند. در این حالت شما نیاز خواهید داشت تا تعدیلات و تغییراتی را در این زمینه اجرا کنید.

شمارش موجودی برای دستیابی به دقت مورد نیاز

تعداد موجودی در انبار می تواند متغیر باشد و این وظیفه شما است تا سیستم های دیجیتالی خود را با واقعیت موجود و فیزیکی تراز کنید. دو رویه برای این امر مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر کسب و کاری باید روش خود را بر اساس منابع در دسترس و حساسیت و سختگیری کسب و کار در مورد میزان دقت انتخاب نماید.

شمارش های دوره ای

رایج ترین نقطه آغاز، شمارش اصلی برای کل شرکت به صورت سالانه، ماهانه و یا هفتگی است.  شمارش دوره‌ای به معنی آن است که شما نمیتوانید کالایی را دریافت کنید، به فروش برسانید و یا به جای دیگری ارسال کنید زیرا هیچ چیز تا زمانی که از دقت شمارش اطمینان نیافته اید نباید جا به جا شود. معمولا این کار با صرف چندین ساعت پس از زمان کاری انجام می شود و علاوه بر این در طول این زمان کالایی را نمی توان به فروش رساند و همه این ها هزینه بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد.
هر چقدر سرعت تغییر میزان موجودی از فروشنده به مشتری بیشتر باشد، تعداد شمارش بیشتری برای موجودی مورد نیاز خواهد بود. تیم های خدمات مشتریان و فروش از مهره های کلیدی برای تشخیص آیتم های غیر موجود انبار می‌باشند تا از این طریق کمبودهایی که مانع تامین نیازهای مشتریان است مشخص شود.

این اقدام معمولا شامل یک ورودی بزرگ از خسارات یا کالاهای یافت شده به سیستم مدیریت موجودی می شود تا مغایرت ها از کل مقادیر موجود از بین  برود.

شمارش ادواری

شمارش ادواری یک ابزار برای شمارش پیوسته موجودی انبار و یک هدف برای هر نوع کسب و کار مرتبط با کالای فیزیکی است. شمارش ادواری شمردن روزانه تعداد کمی از آیتم ها  است. بنابراین در انتهای هر ماه و یا سال موجودی کل انبار بدست می آید. با وجود تراکنش های کمتر بر اساس شمارش روزانه، امکان بررسی هر گونه تغییر و محاسبه صحیح آن ها وجود خواهد داشت. انجام شمارش های کوچک در هر روز موجب محاسبه موجودی به طریقی دقیق تر خواهد شد.

از آنجا که هر گونه استفاده ای از موجودی انبار به طور صحیح ثبت می شود وجود هر مشکلی به سرعت دیده شده و به آسانی برطرف خواهد شد.

برای مثال اگر آسیبی ایجاد شود آموزش مجدد کارکنان ممکن است در اولویت قرار گیرد تا از حمل و مراقبت مناسب از محصولات اطمینان حاصل شود. اگر فسادی در محصولات دیده شود، ممکن است میزان سفارش را به گونه ای تنظیم کنید تا موجودی شما بتواند پیش از انقضا منتقل شود. هنگام کوچک شدن موجودی، دوربین ها و یا سیستم های امنیتی را نصب می‌کنید و نهایتا اگر نمونه ها ثابت کنند که مسبب ایجاد مشکل شده اند، آن ها را محدود به مشتریان سودآور خواهید کرد.

ذخیره احتیاطی

هنگامی که یک شرکت شناخت دقیقی از سطوح موجودی در دسترس و هزینه های آن دارد، ذخیره احتیاطی را محاسبه خواهد کرد. یک ذخیره احتیاطی مقداری از محصول است که می‌تواند فروش معمول روزانه را تا زمانی که فروشنده محصولات جدید را به شرکت تحویل می‌دهد پوشش دهد. برای این منظور نگاهی به رسید قبلی بیندازید تا مدت زمان تحویل کالا مشخص شود. برای مثال شما ۲۰ گالون شیر هر روز به فروش می رسانید و ۵ روز طول می‌کشد تا محموله خود را دریافت کنید. ذخیره احتیاطی شما و یا حداقل محصولی که باید در اختیار داشته باشید قبل از آن که سفارش جدید را ارسال کنید ۱۰۰ گالون شیر خواهد بود.

انبارداری بسیار هزینه بر می‌باشد و بسیار ضروری است تا برای پایداری کسب وکار خود تنها برای موجودی مورد تقاضا سرمایه‌گذاری کنید. علاوه بر خرید و فروش، تعداد بسیار زیادی تراکنش وجود دارد و یک سیستم مدیریت موجودی یک ابزار بسیار سودمند در این فرآیند محسوب خواهد شد. داشتن نرم افزاری که می تواند همه چیز را پیگیری کند و در یک جا به نمایش گذارد به معنی آگاهی از تعداد کالا و مقادیر هزینه در هر لحظه ای که مورد نیاز است می‌باشد. بنابراین محاسبه پیشرفت بسیار آسان تر خواهد شد. به یاد داشته باشید انبار کردن کالا بیش از حد مورد نیاز، به اندازه عدم داشتن موجودی هزینه بر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *