امنیت ویژه کلیک

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

انتقال اطلاعات

با پیدایش مفهوم ابر و ارایه اولین سرویس‌های نرم‌افزاری آنلاین موضوع امنیت اطلاعات نیز به صورت جدی و به عنوان یک نگرانی اصلی مورد توجه قرار گرفت. البته موضوع امنیت اطلاعات صرفا محدود به نرم‌افزارهای آنلاین نمی‌شود و در سرورهای داخلی نیز این موضوع بسیار حایز اهمیت است و کل صنعت آنتی ویروس، فایروال و به طور کلی امنیت اطلاعات بر پایه همین نیاز و برای رفع همین نگرانی بنا شده است. اما زمانی که از نرم افزارهای ابری و علی الخصوص نرم افزار حسابداری آنلاین صحبت می‌کنیم، موضوع امنیت اطلاعات بسیار مهم‌تر می‌شود. در این مطلب از زوایای مختلف به بررسی موضوع امنیت و شیوه‌های تامین امنیت اطلاعات می‌پردازیم.

از بین رفتن اطلاعات مالی

اطلاعات حسابداری و مالی جزو مهم‌ترین اطلاعات یک کسب و کار هستند. اگر اطلاعات سهوا یا عمدا حذف شوند خسارات بعضا جبران ناپذیری به شرکت تحمیل می‌شود. سرویس دهنده نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک چگونه از این مشکل جلوگیری می کنند؟

در سرویس آنلاین حسابداری کلیک از سخت افزارهای گران قیمتی برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده شده است که به صورت RAID پیکربندی شده اند بدین معنا که اگر لحظه تعدادی از هاردهای سرور کلیک دچار مشکل شده و اصلاحا بسوزند باز هم هیچ داده ای از هیچ مشتری از بین نمی رود. از این روش برای نگهداری بلادرنگ اطلاعات بر روی چند منبع ذخیره سازی استفاده می‌شود. در هر روز نیز یک نسخه پشتیبان از اطلاعات سیستم به صورت خودکار تهیه می شود و به صورت هفتگی نسخه های پشتیبان از دیتاسنتر خارج شده و در مکانی امن و درون گاو صندوق نسوز نگهداری می شوند. لذا احتمال از بین رفتن اطلاعات مشتریان به صفر می رسد. حال سوال ما اینجاست که شما چند مورد از این تمهیدات را برای حفاظت از اطلاعات نرم افزاری حسابداری داخلی خود انجام می دهید؟ به جرات می توان گفت که در بیشتر شرکت ها اگر هارد کامپیوتری که نرم افزار حسابداری در آن نصب شده بسوزد کل اطلاعات مالی شرکت از بین خواهد رفت.

سرقت اطلاعات مالی شرکت

اطلاعات مالی شرکت ها عموما جزو اطلاعات محرمانه آن شرکت به شمار می‌آید. اگر این اطلاعات سرقت شوند و مورد استفاده سوء قرار گیرند ممکن است باعث نابودی کامل یک شرکت شوند. سرویس دهنده نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک چگونه با این مشکل مقابله می کند؟

در سرویس ابری نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک سرورها به گونه ای پیکربندی شده‌اند که به محض انتشار یک آپدیت امنیتی برای ویندوز آن را به صورت خودکار دریافت  و نصب می کنند و بدین ترتیب امکان نفوذ از طریق حفره‌های امنیتی ویندوز و نرم افزار های مرتبط از بین می‌رود. در سرویس ابری کلیک  از دو سطح فایروال سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می شود. و تمام پورت ها و پروتکل های غیرضرور بسته شده اند. همچنین فایروال های به گونه ای تنظیم شده اند که رفتارهای مشکوک را شناسایی و بلوک می کنند. تمام نقل و انتقال فایل ها تحت نظارت آنتی ویروس سرور انجام می‌شود. و باید در نظر داشت که تهیه و نگهداری چنین ساختاری هزینه ی قابل ملاحظه‌ای دارد و آیا برای یک شرکت به تنهایی مقرون به صرفه است که برای حفاظت از اطلاعات مالی چنین ساختار حرفه ای و گران قیمتی را تهیه و نگهداری کند.

مهم!

در بیشتر شرکت ها اگر هارد کامپیوتری که نرم افزار حسابداری در آن نصب شده بسوزد کل اطلاعات مالی شرکت از بین خواهد رفت.

بهره برداری سرویس دهنده از اطلاعات مالی

یکی دیگر از نگرانی های شرکت ها این است که چطور می شود مطمئن شد که خود شرکت ارایه دهنده نرم افزار از اطلاعات مالی استفاده نمی‌کند و آنها را مثلا به رقبا نمی فروشد؟

شرکت سنا سازان سرو کلیک به عنوان ارایه دهنده نرم افزار حسابداری کلیک به صورت حقوقی در قراردادی که بابت فروش نرم افزار منعقد می‌کند متعهد می‌شود که هیچگونه بهره برداری از اطلاعات مالی خریدار نکند. علاوه بر آن ساختار طراحی نرم افزار به گونه ای است که هیچ یک از پرسنل شرکت به پایگاه داده اطلاعات مشتریان دسترسی ندارند و همه اقدامات لازم به صورت خودکار و یا از طریق پنل های کاربری انجام می شود که در آنها نیز محدودیت ها و کنترل های بسیاری اعمال شده است. آیا شرکت ارایه دهنده نرم افزار مالی داخلی شما نیز چنین تعهداتی داده است و آیا چنین تمهیداتی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات مالی شما اندیشیده است.

اطلاعات مالی در نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک در کجا ذخیره می‌شود؟ آیا امکان بک آپ هم توسط مشتری وجود دارد؟

اطلاعات و دیتاهای ثبت شده هر مشتری در پنل خصوصی خود بر روی سرور مرکزی کلیک ثبت و ذخیره خواهد شد. برای گرفتن بک آپ علاوه بر گزینه پشتیبان‌گیری در منوی امکانات برنامه، قبل از خروج از نرم افزار هم پیامی حاوی پشتیبان‌گیری از بانک اطلاعاتی را نیز دریافت می‌کنید.

 آیا می‌شود اطلاعات را  برروی سرور شخصی خود ذخیره نمود ؟

بله .این امکان برای مشتریانی که درخواست سروز اختصاصی دارند محیا می باشد. اطلاعات لازم را برای بارگذاری اطلاعات روی سرور خود از تیم فنی کلیک سوال نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *