فروشنده

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

فروشنده

به طور کلی اشخاصی که کالا  را از آنها خریداری می‌نماییم، تحت عنوان فروشنده دراین سیستم تعریف می‌شوند.

برای ایجاد فروشنده باید به منوی خرید و فروش رفته و از سرفصل اطلاعات شاخه فروشنده را باز کنیم. در ابتدا صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

فروشنده

در ابتدا لیستی از فروشندگانی که از قبل ایجاد شده‌اند را می‌بینید. با ایجاد هر فروشنده به این لیست افزوده می‌شود.

برای ایجاد فروشنده‌جدید در قسمت نشان داده شده گزینه +فروشنده جدید را کلیک کرده، پس از آن پنجره‌ای به شکل زیر با فیلدهای متفاوت باز می‌گردد:

همانطور که مشاهده می‌نمائید با فیلدهای متفاوتی روبرو می‌شوید. در این فیلدها اطلاعاتی در مورد فروشنده موردنظر را وارد می‌کنیم. نظیر فیلد شخص، فیلد تفضیلی، عنوان، نام شخص، نوع شخص، کداقتصادی، کدملی، شماره تلفن ثابت و همراه، آدرس، ایمیل، تاریخ عضویت و…. را می‌توان وارد کرد.

در هنگام وارد کردن اطلاعات شخص در قسمت عنوان می‌توانید از کلمات (آقای \ خانم \ شرکت) استفاده فرمایید و در قسمت حساب تفصیلی اگر فروشندگان را در زیرگروه اشخاص حقیقی یا فروشندگان ایجاد کرده باشید می‌توانید سطح آن را نیز مشخص نمایید.

کد تفصیلی با کلیک برروی کد به صورت خودکار اختصاص می‌یابد و در قسمت عنوان نام فروشنده را وارد فرمایید. امکان دیگری که برای استفاده‌کنندگان نرم افزار در نظرگرفته شده است انتخاب تصویر فروشنده تا حداکثر  MB 1 می‌باشد .

مهم!

اگر به قسمت تنظیمات خرید و فروش  در منوی امکانات دسترسی داشته باشید می‌توانید تیک مربوط به ” ثبت اتوماتیک شخص وتفضیلی هنگام ثبت فروشندگان” را علامت زده تا دیگر نیازی به ایجاد شخص و تفضیلی فروشندگان نباشد. با این تنظیم سیستم به صورت اتوماتیک هم کد شخص و هم کد تفضیلی را ایجاد کرده و همچنین در هنگام ثبت فاکتور خرید هم می‌توانید در فیلد انتخاب فروشنده، فروشنده‌جدید را هم از این قسمت تعریف نمائید.

مهم!

کد شخص که برای فروشندگان اختصاص داده می‌شود مربوط به کد شخص‌فروشنده درقسمت دفترچه تلفن نرم‌افزار می‌باشد. برای دسترسی به آن، به قسمت امکانات برنامه رفته و از آنجا شاخه دفترچه تلفن را انتخاب می‌کنیم. چنانچه فروشنده بیش از یک شماره تلفن داشته باشد و نیز بخواهید اطلاعات بیشتری را برای‌فروشنده وارد نمائید این قسمت به شما کمک زیادی می‌کند.

مهم!

کدتفضیلی که به فروشنده  اختصاص داده می‌شود در واقع همان کد اصلی مربوط به فروشنده می‌باشد که درگزارشگری‌های حسابداری فروشنده استفاده می‌شود.

مهم!

شایان ذکر است که کد فروشنده به صورت اتوماتیک به شما داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *