گزارش دفاتر تفضیلی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

گزارش دفاتر تفضیلی

برای بدست آوردن ریز اطلاعات حساب‌های تفضیلی و گردش انجام عملیات بر روی هریک از حسابها، اشخاص، هزینه ها و … به گزارش دفاتر تفضیلی مراجعه می‌نمائیم. این گزارش همانند گزارش دفاتر کل و معین عمل می‌نماید با این تفاوت که خروجی این گزارش حساب‌های تفصیلی می‌باشند. این گزارش نیز دارای فیلتر تاریخ، حساب معین و حساب تفصیلی می‌باشد.

از منوی حسابداری > مشاهدات > گزارش دفاتر تفضیلی را انتخاب می‌کنیم:

در ابتدا، سطح حسابی که می‌خواهیم گزارش تهیه کنیم را مشخص می‌نماییم. در سطح معین یا تفضیلی چنانچه سطح معین را انتخاب نموده باشید، خروجی گزارش از تفضیلی موردنظر، در کادرهای متفاوت حساب‌های معینی که با حساب تفضیلی موردنظر در ارتباط است را نمایش می‌دهد.اما در سطح تفضیلی تمامی حساب‌های معین به ترتیب تاریخ در هر ردیف و پشت سر هم نمایش می‌دهد.

چنانچه بخواهید تفضیلی موردنظر رادر یک یا چند حساب معین داشته باشید، در فیلد حساب معین، معین مربوطه را وارد کرده و اگر بخواهید به اطلاعات دقیق‌تر برسید، فیلدهای بعدی درکادر فیلتر حساب‌ها را با توجه به موارد خواسته شده پر می‌نمائیم.

سپس در کادر حساب تفضیلی تیک تفضیلی اول را علامت زده و عنوان حساب تفضیلی را می‌نویسیم. چنانچه تفضیلی دوم و یا سوم هم داشته باشید می‌توان آن‌را وارد نمائید. سپس تاریخ و بازه زمانی موردنظر را وارد می‌کنیم وگزارش را با توجه به فیلدهای کادر مرتب‌سازی براساس نام ستون تاریخ، شماره سند، عطف،  ترتیب صعودی یا نزولی مرتب کرده و درانتهای گزارش شعبه را انتخاب و دکمه تایید را کلیک  می‌کنیم. نمونه گزارش دفاتر تفضلی را مشاهده نمائید :

این گزارش در سطح تفضیلی گرفته شده است. همانطور که مشاهده می‌نمائید شماره سند، شماره عطف، تاریخ، کد و شرح حساب معین و تفضیلی و همچنین شرح سند با مقدار بدهکاری و بستانکاری را ملاحظه می‌کنید. در ستون معین، حساب‌های معین متفاوتی که با این کد تفضیلی در ارتباط هستند بر اساس تاریخ sort شده و گزارش را کامل می‌کند.

اگر در قسمت فیلد حساب معین در شرایط گزارش یک عنوان حساب معین را انتخاب نموده باشید سیستم گردش حساب را فقط در همان عنوان معین نشان می‌دهد.

از این گزارش همانند گزارشات دیگر می‌توان خروجی‌های متفاوت تهیه نمود .گزارش در سطح معین را در زیر مشاهده می‌کنید:

همانطور که ملاحظه می‌شود گزارش را در هر حساب معین به صورت تفکیک شده نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *