بازاریابی شبکه های اجتماعی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهم ترین شیوه های بازاریابی دیجیتال است. شکل گیری، پیشرفت و همه گیر شدن شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی، باعث شده که بازاریابی دیجیتال، بستر جدیدی تحت عنوان بازاریابی شبکه های اجتماعی برای فعالیت های خود پیدا کند.
اصل اول بازاریابی در این نکته است که هر جا که مردم باشند، کسب و کار نیز همانجاست و این روزها کجا می توان با میلیون ها نفر در ارتباط بود جز در شبکه های اجتماعی؟
با افزایش مخاطبان شبکه های اجتماعی، فعالیت بازاریابی در این کانال ارتباطی به امری حیاتی تبدیل شده است. فیس بوک (Facebook)، توییتر (Twitter)، اینستاگرام (Instagram)، پینترست (Pinterest)، ردیت (Reddit)، کورا (Quora) و لینکدین (LinkedIn) مهم ترین این شبکه های اجتماعی یا رسانه های گروهی فضای مجازی هستند که بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده اند. این شبکه های اجتماعی فضای مجازی در عین داشتن یک هدف مشترک که برقراری ارتباط بین تمام مردم جهان است، تفاوت های ساختاری و ظاهری بسیاری دارند که باعث شده هر شخص به یک یا چندی از این شبکه های اجتماعی علاقه مند شوند و در این رسانه های گروهی فعالیت کنند.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی هر یک از این شبکه های اجتماعی بپردازیم تا شما را با ویژگی ها و نقاط ضعف و قوت هر یک آشنا سازیم تا بتوانید بهترین عملکرد را در هر یک از شبکه های اجتماعی داشته باشید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

همانطور که گفته شد، امروزه تقریبا بسیاری از مردم دنیا برای برقراری ارتباط با دوستان خود، رفع نیاز های آموزشی و پژوهشی، خرید مایحتاج زندگی یا بهره مندی از خدمات مورد نیاز و حتی برای پر کردن اوقات بیکاری خود از این شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی استفاده می کنند.
محبوبیت و مقبولیت هر یک از این شبکه های اجتماعی به نوبه خود سبب شده است که کسب و کارها و برندهای مختلف در هر زمینه ای برای بازاریابی، تبلیغات، شناختن خود به مخاطبان، عرصه محصولات و خدمات و… فعالیت های عظیمی را در این شبکه های اجتماعی متمرکز کنند.

امروزه دیگر همانند یست یا سی سال پیش نیست که شما برای معرفی برند خود تنها به تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، بنرهای تبلیغاتی کنار جاده ها و بزرگراه ها یا پخش تراکت های تبلیغاتی اکتفا کنید. با گسترش لحظه به لحظه دیجیتال و اینترنت، شما باید بازاریابی ایمیلی انجام دهید، محتواهای بازاریابی خود را در وب سایتتان به اشتراک بگذارید و در شبکه های اجتماعی فعالیت مستمر و مفیدی داشته باشید.
در متدهای جدید بازاریابی، این مشتری است که مشتری می آورد. از این رو، شما باید در ابتدا با برنامه ای منظم به معرفی صادقانه و تمام و کمال برند خود و محصولات یا خدمات ارائه شده کسب و کارتان بپردازید تا در ادامه این روند، مخاطبان و مشتریان شما این صداقت و حس اعتماد برند شما را به دیگران بشناسانند.
اما هر یک از این شبکه های اجتماعی، کاربران و ویژگی های مخصوص به خود را دارد. یعنی برای مثال شما نمی توانید همان گونه که در اینستاگرام به بازاریابی برند خود می پردازید، در توییتر هم موفق باشید. لازمه موفق در بازاریابی شبکه های اجتماعی ، شناخت هریک از این شبکه های اجتماعی و راه و روش استفاده از هر کدام از آنهاست.

قوانین بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده از قدرت محتوا و بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌تواند جایگاه مشتریان و ناظرین را به شدت ارتقا بخشد. ولی شروع به این کار بدون داشتن دیدگاه یا تجربه‌ی قبلی می‌تواند چالش برانگیز باشد.
آشنایی با اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار ضروری است. با پیروی کردن از این قانون و در نظر گرفتن آن ها در ماکزیمم کردن کیفیت تا افزایش قیمت خرید آنلاین، شالوده‌ای خواهید ساخت که به مشتریان، برند و مهم تر از همه به درآمد خالص شما خدمت خواهد کرد.

قانون شنیدن

موفقیت از طریق شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا نیازمند شنیدن بیشتر و صحبت کردن کمتر است. محتوای آنلاین مخاطبین مورد هدف را مطالعه کرده و وارد بحث با آن ها شوید تا دریابید که چه چیزی بیشتر از همه برای آن ها مهم است. تنها پس از آن خواهید توانست محتوا را خلق کرده و مکالماتی بوجود آورید که موجب افزایش ارزش شود به جای آن که تجمعی بدون نظم از افراد بوجود آید.

قانون تمرکز

بهتر است که در یک مورد متخصص باشید تا اینکه به یک همه کاره ولی با تخصص اندک در هر مورد تبدیل شوید. یک شبکه اجتماعی و استراتژی بازاریابی محتوای به شدت متمرکز که قصد ساخت یک برند قوی را دارد شانس بیشتری برای موفقیت نسبت به یک استراتژی وسیع خواهد داشت که تلاش برای ارائه همه چیز به همه افراد را هدف خود قرار داده است.
قانون کیفیت
کیفیت، بر کمیت ارجحیت دارد. بهتر است با ۱۰۰۰ نفر بصورت آنلاین در ارتباط باشید که در مورد محتوای شما مطالعه می کنند آن را به اشتراک می گذارند و در مورد آن با مخاطبین خود صحبت می‌کنند به جای آن که ۱۰۰۰۰ نفر مخاطب داشته باشد که بعد از اولین تماس شما ناپدید می شوند.

قانون شکیبایی

موفقیت شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا در طول یک شب بدست نمی آید. اگرچه ممکن است دستیابی به آن بسیار دشوار و یا در برخی مواقع غیر ممکن بنماید اما احتمال بسیاری وجود دارد تا با تلاشی مداوم در طولانی مدت بتوانید به نتایج مطلوب دست یابید.

قانون ترکیب

اگر شما محتوایی بسیار خوب و سرگرم کننده منتشرکنید و برای ساخت مخاطبین آنلاین از میان دنبال کنندگان ممتاز خود تلاش نمایید، آن ها این محتوا را با مخاطبین خود بر روی توییتر، فیسبوک، لینکدین، بلاگ های خود و غیره به اشتراک خواهند گذاشت.
این اشتراک و بحث در مورد محتوای شما ورودی های جدیدی را برای موتورهای جستجویی مانند گوگل باز می کند تا آن را با جستجوی کلیدواژه ها پیدا کند. آن نقاط ورودی می توانند به صدها یا هزاران راه بالقوه دیگر تبدیل شوند و مردم بتوانند از این طریق شما را به صورت آنلاین پیدا کنند.

قانون تاثیر

زمان خود را صرف پیدا کردن تاثیرگذاران آنلاین کنونی، در بازار خود نمایید. یعنی کسانی که از مخاطبینی بسیار خوب برخوردارند و ممکن است به محصولات، خدمات و کسب و کار شما علاقمند شده باشند. با این افراد ارتباط برقرار کنید و برای ساخت روابط با آن ها تلاش کنید.
اگر به عنوان یک منبع اطلاعاتی جالب و مصمم در مقابل آن ها ظاهر شوید، ممکن است محتوای شما را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. این موضوع کسب و کار شما را در مقابل دید جمعیت زیادی از مخاطبین جدید قرار خواهد داد.

قانون ارزش

اگر شما تمام وقت خود را صرف وب سایت های اجتماعی برای ارتقا محصولات و خدمات خود کنید، مردم از شنیدن باز خواهند ایستاد. شما باید به ارزش مکالمات بیفزایید. تمرکز کمتری بر روی مکالمات داشته و بیشتر بر روی ایجاد محتوایی جالب و گسترش روابط با تاثیرگذاران آنلاین تلاش کنید. در این زمان آن افراد تبدیل به یک کاتالیزور قوی جهت بازاریابی شفاهی برای کسب و کار شما خواهند شد.

قانون پذیرش

شما کسی را که به صورت حضوری برای درخواست کمک به شما رجوع می‌کند نادیده نمی‌گیرید بنابراین به صورت آنلاین نیز این افراد را نادیده نگیرید. ساخت روابط یکی از مهم ترین بخش های موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی است، بنابراین هر شخصی که به شما رجوع می کند را مورد پذیرش قرار دهید.

قانون در دسترس بودن

پس از انتشار محتوای خود، ناپدید نشوید. برای مخاطبین خود در دسترس باشید. این به معنی آن است که شما باید به طور پیوسته محتوا منتشر کنید و در مکالمات مشارکت نمایید. دنبال کنندگان آنلاین می توانند بی ثبات باشند و برای جایگزین کردن شما هنگامی که برای یک هفته و یا یک ماه ناپدید می شوید تردید نخواهند کرد.

قانون عمل متقابل

شما نمی توانید از بقیه انتظار داشته باشید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند و در مورد شما صحبت کنند در حالی که خود این کار را برای آن ها انجام نمی دهید. بنابراین بخشی از زمانی که صرف شبکه های اجتماعی می کنید باید صرف به اشتراک گذاشتن و صحبت در مورد محتوای منتشر شده ی دیگران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *