تسویه فاکتور فروش

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تسویه فاکتور فروش

برای استفاده از تسویه فاکتور فروش حالتهای متفاوتی وجود دارد. ممکن است برای یک مشتری چندین فاکتور فروش صادر شده باشد و مشتری تمایل داشته باشد که تمامی فاکتورهایش را یک‌جا تسویه نماید، از این منو استفاده می‌شود.

در قسمت عملیات منوی خرید و فروش شاخه تسویه فاکتور فروش را کلیک نمائید. با این صفحه مواجه می‌شوید:

تسویه فاکتور فروش

پس از انتخاب تسویه فاکتور فروش در ابتدا به قسمت فهرست ارجاع داده می‌شوید؛ که لیستی از تسویه‌های صورت گرفته را مشاهده می‌کنید.

برای تسویه جدید بر روی + تسویه فاکتور فروش کلیک می‌کنیم:

شماره تسویه فاکتور را سیستم به صورت اتوماتیک  به شما می‌دهد. زمان تسویه را در فیلد تاریخ واردکرده سپس مشتری موردنظر را انتخاب می‌کنید.

با انتخاب مشتری درکادر فاکتور فروش تمام فاکتورهای تسویه نشده مشتری موردنظر نشان داده خواهد شد.

فاکتورهای مورد تسویه را انتخاب می‌نمائیم. در قسمت مبلغ مجموع فاکتورهای انتخابی نشان داده می‌شود. اگر مشتری تمامی فاکتورهای بدهکاریش را تسویه نکند ما به التفاوت آن در فیلد کسری نشان داده می‌شود. همانند فاکتور فروش در این قسمت شما می‌توانید به صورت نقدی یا بانکی و یا اسناد دریافتنی طلب خود از مشتری را ثبت بزنید. چنانچه قبلاَ در خزانه‌داری ثبت نموده‌اید باید در قسمت انتخاب دریافت نقدی و واریز بانک و یا اسناد مالی دریافتی، سند مورد نظر را وارد نموده و تائید ‌نمائید.

اگرشما از مشتری مورد نظر کالایی خریده باشید و وجهی را باید پرداخت نمایید برای صاف کردن بدهی خود در قسمت فاکتور خرید، فاکتور خرید مربوط به مشتری را انتخاب نموده و در انتها تایید می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *