موارد مهم در مورد مشاغل حسابداری

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

موارد مهم در مورد مشاغل حسابداری

حسابدار ها و حسابرس ها اغلب بیش از ریاضی‌دانان، در اتاق‌های تاریک می‌نشینند و مقادیر بی‌شماری، از اعداد و ارقام که ذهن را آزار داده و خسته می‌کند را محاسبه و جدول‌بندی می‌کنند، درحالی‌که حسابدارها نیاز دارند تا مهارت‌های ریاضی را به‌طور کامل بدانند، با این‌حال، این شغل فراتر از ریاضی و اعداد و ارقام است. حسابداری امروز ترکیبی از تحلیل، حل مسئله و بازرسی است. برای آنکه کار را درست انجام دهید، باید بتوانید به‌طور مؤثر با افراد ارتباط برقرار کنید، نه اینکه فقط با اعداد سروکار داشته باشید. به همین دلیل، تعهدات شغلی با آنچه بسیاری از افراد می‌اندیشند, بسیار تفاوت دارد. همچنین، انتظار می‌رود که تقاضای جذب حسابدارها و حسابرس‌ها بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ به میزان ۱۸ درصد افزایش یابد که طبق آمار دفتر آمار دهی ایالات‌متحده (BLS)، به‌طور قابل‌توجهی، از میانگین موجود برای مشاغل دیگر بیشتر است.

فرایند روزانه

حسابدارها و حسابرس‌ها برای شرکت‌ها، مشتریان فردی و دولت‌ها کار می‌کنند تا اطمینان دهند که شرکت‌ها، به‌طور مؤثر عمل می‌کنند، سوابق دقیق نگهداری می‌شوند و مالیات پرداخت می‌شود. حسابدارها همچنین می‌توانند بودجه‌ها را تحلیل کنند و سرویس‌های مالی خاص، همچنین مشاوره فناوری اطلاعات و سرویس‌های حقوقی محدودشده را ارائه دهند.

چهار رشته، در حسابداری و حسابرسی وجود دارد. نوع کاری که این متخصصان انجام می‌دهند تا قسمتی با زمینه کاری که انتخاب می‌کنند, قابل‌تعیین است.

  1. حسابدارها مدیریت: حسابدارهای مدیریتی تمایل دارند به‌عنوان بخشی از یک گروه برای شرکت‌ها کار کنند. آن‌ها اطلاعات تحلیل‌های موردنیاز جهت تصمیم‌گیری را در اختیار مدیران اجرایی شرکت قرار می‌دهند. مدیران اجرایی همچنین از این اطلاعات برای تهیه گزارش های مالی استفاده می‌کنند و این گزارش‌ها بین سهامداران، اعتباردهندگان، سازمان‌های نظارتی و خدمات درآمد داخلی توزیع می‌شود.
  2. حسابدارها / حسابرس‌های دولتی: حسابدارها به دلایل مختلفی از سوی دولت، ایالت و به‌صورت محلی بکار گرفته می‌شوند. آن‌ها دفاتر مالی را برای مؤسسات دولتی آماده می‌کنند و همچنین حسابداری مؤسسات و افرادی که باید با مقررات دولتی, هماهنگ باشند یا مالیات پرداخت کنند را انجام می‌دهند. حسابدارهای که برای دولت فدرال کار می‌کنند ممکن است توسط IRS استخدام شوند و مسئول حسابرسی شاخه‌های سازمان‌های دولتی شوند تا اطمینان دهند که اهداف مالی تحقق می‌یابد.
  3. حسابدارهای عمومی: این زمینه یکی از گسترده‌ترین زمینه‌های حسابداری است، زیرا حسابدارها عمومی حسابداری، مالیات، حسابرسی و خدمات مشاوره‌ای را برای دولت‌ها، شرکت‌های غیرانتفاعی و افراد ارائه می‌دهند. بسیاری از حسابدارها عمومی حسابدارها رسمی حسابرسی (CPAs) هستند، اما ممکن است تلاش‌های خود را بر روی چند سرویس، مانند آماده‌سازی مالیات برای کسب‌وکارها و افراد و یا حسابرسی صورت‌های مالی، متمرکز کنند.
  4. حسابرس‌های داخلی: حسابرس های داخلی همانند کارآگاه عمل می‌کنند. آن‌ها با بررسی کنترل‌های داخلی یک سازمان سعی می‌کنند تا از اشتباه، سوء مدیریت, کلاه‌برداری و تقلب جلوگیری کنند.

حسابداری معمولاً یک شغل اداری بازمان کاری ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر‌است، اگرچه در طول دوره‌های شلوغ‌تر این زمان طولانی‌تر خواهد بود. طبق آمار سال ۲۰۰۶ از BLS، حدود ۲۱ درصد از حسابداری ها برای حسابداری ، تهیه مالیات، اماده‌سازی دفاتر حساب و شرکت‌های خدمات پرداختی حقوق و دستمزد، مشغول به کار بودند؛ ۱۰٪ خویش‌فرما بودند؛ و بقیه برای صنعت و دفاتر خصوصی کار می‌کردند.

مسیرهای حرفه‌ای منحصربه‌فرد

اگر دنبال یک فرصت شغلی منحصربه‌فرد هستید، موسسه حسابدارهای رسمی آمریکا پیشنهاد‌ها جالبی ارائه می‌دهد:

  • حسابداری قانونی: کشف تقلب مالی و به زندان، انداختن مجرمان, کار روزانه‌ی یک حسابدار قانونی است. شرکت‌ها سالانه تقریباً میلیاردها دلار را طی کلاه‌برداری از دست می‌دهند و این‌یکی از بخش‌هایی است که با سرعت هرچه بیشتر در حال رشد هست.
  • حسابداری محیطی: با رشد جنبش سبز در کسب‌وکار، حسابدارهای محیطی به دنبال بررسی هزینه‌های پیشگیری از آلودگی ناشی تولید و مقایسه آن با سایر گزینه‌ها، ازجمله اعتبارات مالیات ازدست‌رفته، جریمه و روابط بد با همسایگان،. می‌باشند.
  • حسابداری صنعت سرگرمی: اگر شما خوش‌شانس باشید، می‌توانید سرویس‌های مالی را به استودیوها، تولیدکنندگان، هنرمندان و تکنسین‌ها ارائه کنید. این کار با زمینه‌های سنتی مالیاتی، حسابرسی و تحلیل مالی مقابله خواهد کرد، اما کار در هالیوود می‌تواند درک و لمس زرق‌وبرقی که برخی افراد به دنبال آن هستند را نیز به همراه داشته باشد.
  • وکالت در ورشکستگی: این حسابدارها به‌وسیله وزارت دادگستری ایالات‌متحده درروند دادگاه ورشکستگی منصوب می‌شوند. آن‌ها در همه موارد فصل ۷، ۱۲ و ۱۳ منصوب می‌شوند تا به اعتباردهندگان تضمین نشده (مانند سهامداران شرکت) اطمینان دهند که می‌توانند بخشی از درآمد حاصل از انحلال شرکت را دریافت کنند درصورتی‌که چیزی وجود داشته باشد.

نحوه‌ی سیر فرایند

اگر بخواهید به‌عنوان حسابدار کارکنید، بایستی مدرک کارشناسی در حسابداری و یا زمینه مرتبط داشته باشید، اگرچه کالج‌ها و مدرس مرتبط به کسب‌وکار، دیپلم‌هایی را ارائه می‌دهند که به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا به‌عنوان حسابدارها جوان و با شرط کسب تجربه‌ی تدریجی مشغول به کار شوند.

برای ارائه‌ی هرگونه گزارش با گروه اوراق بهادار و بهابازار (SEC)، حسابدار باید یک CPA شود. این را می‌توان با رعایت الزامات کشور خود و گذراندن یک امتحان ملی دشوار انجام داد. تقریباً همه کشورها به یک کاندید CPA دارای مدرک دانشگاهی و همچنین ۳۰ ساعت کار اضافی در کالج نیاز دارند. به همین ترتیب، مدیران حسابداری باید از شرایط کشور خود برای نامزدی CPA مطلع شوند و اطمینان حاصل شود که می‌توانند تعداد صحیح ساعت کار اضافی کالج را تکمیل کنند.

امتحان ۴ بخشی CPA که توسط موسسه حسابدارها رسمی خبره (AICPA) تهیه‌شده است بسیار دشوار است. با توجه به BLS، کمتر از ۵۰٪ از کسانی که برای امتحان شرکت می‌کنند، در اولین باری که امتحان می‌دهند, در هر چهار بخش قبول می‌شوند.

حسابدارها همچنین می‌توانند مهارت‌های خود (و شاید حقوق خود) را با کسب گواهینامه‌های دیگر مانند حسابدار مدیریت خبره (CMA)، حسابرس دستگاه‌های خبره (CISA)، حسابدار ، حسابداری  اعتباری (ABA) یا بازرس مجاز کلاه‌برداری و تقلب (CFE) و موارد دیگر, افزایش دهد. این گواهینامه‌های خاص را می‌توان علاوه بر CPA یا به‌جای تعیین CPA به دست آورد و می‌تواند نکته‌ی مثبتی برای فارغ‌التحصیلان را در بازار کار باشد.

پول را به من نشان بده

بر اساس آمار سال ۲۰۰۶ توسط BLS، درآمد متوسط سالانه حسابدارها در سال ۲۰۰۶ حدود ۵۴،۶۳۰ دلار بود؛ ۱۰٪ بالای آن‌ها درآمدی بیش از ۹۴،۰۰۰ دلار داشتند، درحالی‌که ۱۰٪ پایین آن‌ها درآمدی کمتر از ۳۴،۰۰۰ دلار داشتند. موقعیت شما به‌جایی که در آن کار می‌کنید، تجربه و گواهینامه‌های شما و نوع کاری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

آیا شما آنچه را که باید, انجام می‌دهید؟

حسابداری بحث بسیار پیچیده‌تر و گسترده‌تری نسبت به اعداد و ارقام صرف است و نگرشی که دران حسابدارها فقط با ماشین‌حساب جمع و تفریق می‌کنند مربوط به گذشته است. امروزه حسابداری بسیار تیمی است. شما در اولین کارتان، احتمالاً به‌عنوان یک عضو جوان از تیمی مسئول، مثلاً با تهیه صورت‌های مالی، یا حسابرسی یک حساب خاص یا صورت‌های مالی مشتری، شروع خواهید کرد. اگر شما یک حسابدار عمومی هستید، ممکن است زمان زیادی را صرف رودررو شدن با مشتریان، ارائه راه‌حل‌های منحصربه‌فرد برای موضوعات مالی و حسابداری مشتریان کنید. توانایی برقراری ارتباط و همکاری با دیگران ضروری است.

نیازی نیست که ریاضی‌دان باشید، اما اگر در کار با رایانه خیلی ماهر نیستید، حسابداری رشته‌ی خوبی برای شما نخواهد بود. بیشتر کار شما, به‌طور الکترونیکی انجام خواهد شد. و شرکت‌ها همیشه دستگاه‌های الکترونیکی جدیدی را برای ارسال و تهیه صورت‌های مالی آماده می‌کنند. اگر تمایل دارید چیزها را رد کنید و به عقب نگاه نیندازید، از این حرفه دوری‌کنید! حسابدارها باید وجدان داشته باشند و باید به سمت کمال‌گرایی تمایل پیدا کنند. پس از همه، شما می‌توانید تصمیماتی بگیرید که میلیون‌ها دلار، ارزش‌دارند و اگر نتیجه‌گیری شما ۱۰۰٪ دقیق نباشد، می‌تواند پیامدهای بسیار جدی داشته باشد.

حسابداری حرفه‌ای متنوع با گزینه‌های نامحدود است. اگر مجموعه مهارت‌های لازم برای این کار را داشته باشید، می‌توانید راهی برای به‌کارگیری آن‌ها بیابید که در تناسب باسلیقه، قدرت‌های شخصی و شخصیتتان, باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *