حساب های تفضیلی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

حساب های تفضیلی

برای ایجاد حساب های تفضیلی از سرفصل اطلاعات منوی حسابداری شاخه حساب‌های تفضیلی را انتخاب می‌کنیم که صفحه زیر را مشاهده می‌نمائید

در این قسمت که تب درخت نام دارد سرگروه حساب‌های تفضیلی نمایش داده می‌شود که با کلیک کردن روی فلش سمت راست هر سرگروه می‌توان زیرگروه مربوطه را مشاهده کرد و با کلیک کردن روی علامت مثبت سمت چپ هر سرگروه، یک زیرگروه برای آن ایجاد کرد.

برای مشاهده کردن حسابهای تفضیلی به صورت لیست به تب فهرست می‌رویم:

در کادر مشخص شده در سمت چپ بالای صفحه علائمی وجود دارند که این علائم به ترتیب از سمت چپ مخفی نمودن تازه کردن صفحه چاپ حسابهای معین و ایمپورت حساب‌های تفضیلی می‌باشد. برای ایجاد حساب تفضیلی جدید به روی + ایجاد حساب تفضیلی کلیک کرده تا صفحه زیر باز شود:

چنانچه گروه جدیدی را بخواهیم ایجاد کنیم در کادر سطح چیزی نمی‌نویسیم و در قسمت کد، کدحساب موردنظر را وارد نموده و عنوان را نوشته و ارقام سطح بعد را مشخص می‌کنیم و در اینجا تائید می‌نمائیم. برای ایجاد زیرگروه بعدی در قسمت عملیات فهرست برروی + کلیک کرده که دراین صورت قسمت سطح قبلی و فیلد کد به صورت اتوماتیک پرشده وفقط کافیست تا عنوان مورد نظر را وارد نمائیم. نحوه ایجاد حساب تفصیلی همانند حساب معین بوده با این تفاوت که در هنگام ایجاد حساب تفصیلی تعداد ارقام کد زیر گروه را نیز باید وارد نمود. بعنوان مثال چنانچه بخواهیم برای تفصیلی بانکها، تفصیلی بعنوان فرزند و با نام بانک ملت ایجاد کنیم، در زمان ایجاد اولین فرزند برای بانکها باید تعداد رقم کد زیر گروه یعنی همان حساب بانک ملت را وارد کنیم، این گزینه بر حسب نیاز و تعداد حسابهای بانکی که کاربر ممکن است داشته باشد پر می‌شود.

نرم افزار جامع کلیک دارای چهار سطح تفصیلی می باشد تا با این قابلیت منحصر به فرد آزادی عمل بیشتری به کاربر بدهد.

کلیه حساب های تفضیلی شناور بوده و مستقل از یکدیگر می‌باشند.

شناور بودن حساب تفصیلی یعنی یک حساب تفصیلی با نام شخص X می‌تواند با تعداد بسیاری حساب معین ارتباط داشته باشد.

مستقل بودن حساب تفصیلی بدین معنی است که در سند حسابداری هر چهار سطح تفصیلی می‌توانند مستقل از یکدیگر باشند و رابطه پدر و فرزندی در بین تفصیلی‌ها ایجاد محدودیت برای کاربر نمی‌کند.

سرگروه های تفضیلی به صورت پیش‌فرض درسیستم هر مشتری وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *