رسید انبار

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

رسید انبار

یکی از مفاهیم پایه انبارداری واژگان رسید انبار می باشد. در انبارداری وقتی که کالاهایی وارد انبار می شوند، انباردارها سندی برای آن کالاهای ورودی تنظیم می کنند که این سند شامل اطلاعاتی همچون تاریخ ورود و لیست اقلام وارد شده به انبار می باشد. به این سند رسیدانبار می گویند. به عبارت ساده تر، رسیدانبار یعنی مستند کردن کالاهایی که وارد انبار شده اند. در هر دو روش ثبت ادواری و دائمی موجودی کالا ،پس از ثبت فاکتور خرید رسید انبار به صورت خودکار صادر می شود و ثبت سند حسابداری آن نیز اتوماتیک ثبت می‌گردد. در هنگام ثبت فاکتور خرید، چنانچه روش ثبت ادواری (بازرگانی) باشد کالای خریداری شده تنها به صورت مقداری در رسیدانبار ثبت می‌شود، اما در روش ثبت دائمی (تولیدی) رسیدانبار صادره به صورت مقداری و ریالی ثبت می‌شود. رسید انبار درصورتی صادر می‌شود که کالا یا کالاهایی وارد انبار می‌شوند و افزایش موجودی انبار را در پی خواهد داشت. البته در برخی از مواقع برگشت کالای فروش رفته به عنوان کالای معیوب هم می‌تواند باعث ایجاد رسید انبار شود.

در منوی انبارداری سرفصل عملیات قابل دسترسی و به صورت زیر می‌باشد:

رسید انبار

برای ثبت رسید انبار جدید درصفحه بالا گزینه +رسیدانبار را کلیک کرده و صفحه رسید انبار جدید به صورت زیر برای شما گشوده خواهد شد:

شماره رسیدانبار به صورت خودکار توسط سیستم ثبت می‌شود که غیرقابل تغییر می‌باشد.

نام انباری که کالا به آن وارد شده است را در قسمت انبار مقصد وارد می‌کنیم. در تمامی رسیدها و حواله‌های انبار برای ثبت کالا قسمتی از نام یا کد کالا را وارد نموده و از لیست نمایان شده کالای مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. برای مقدار می‌توانیم مقدارکالایی که وارد انبار می‌شود را نوشته وسپس تائید می‌کنیم. با ثبت رسیدانبار کالا وارد انبار می شود ولی شخصی بابت آن به عنوان بدهکار یا بستانکار نمی‌گردد.
برای اینکه رسیدانبار را به فاکتور فروش یا خرید تبدیل کنیم در فاکتور خرید و یا فاکتور فروش فیلد مرجع را از حالت آزاد برداشته و رسیدانبار را انتخاب می‌کنیم. و شماره رسیدانبار را نوشته و دکمه مربوط به جستجو را می‌زنیم. با این کار مشخصات رسیدانبار را در فاکتور خرید یا فروش مشاهده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *