انتقال اطلاعات

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

انتقال اطلاعات

ایمپورت اطلاعات یا انتقال اطلاعات یکی از مهم ترین و کاربردی ترین امکانات نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک می باشد. در واقع این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا داده ها و اطلاعات حسابداری که قبلا از آنها بر روی نرم افزار دیگری استفاده می کرده به راحتی به نرم افزار کلیک منتقل کند.

نرم افزار اکسل از جمله برنامه های کاربردی مجموعه آفیس است که اکثر حسابداران  و مدیران مالی با آن آشنا هستند . و استفاده از صفحات گسترده این نرم افزار  را تجربه کرده اند. همچنین با  وجود توسعه روز افزون  انواع  نرم افزار مالی ، بسیاری از حسابداران در کنار استفاده از نرم افزار حسابداری از نرم‌افزار اکسل نیز استفاده می‌کنند. به همین دلیل ارتباط دو طرفه و موثر بین نرم افزار مالی و نرم افزار اکسل می‌تواند برای حسابداران  و مدیران مالی بسیار کارا و راهبردی باشد.

اکثر برنامه‌های حسابداری موجود در بازار ایران در بخش گزارشات دارای خروجی اکسل هستند اما کمتر نرم‌افزار حسابداری یافت می‌شود که در آن بتوان اطلاعات مورد نظر را از طریق  فایل اکسل در آن وارد و ثبت نمود.
در نرم افزار حسابداری  آنلاین کلیک این امکان فراهم شده است که کاربر علاوه  بر دریافت خروجی اکسل در بخش‌های مختلف گزارشات نرم افزار مالی، بتوانید اطلاعات مورد نظر خود را توسط فایل اکسل در سیستم حسابداری وارد و ثبت نمایید.

لیست کالاها، لیست مشتریان، فروشندگان، کدینگ حساب‌ها و سایر مواردی که در  شروع به کار  سیستم حسابداری مورد نیاز است به راحتی و از طریق فایل اکسل در سیستم قابل انتقال می‌باشند.

همچنین لیست قیمت‌های خرید و فروش و حتی فاکتورهای خرید و فروش و..  را را می‌توان به سادگی از طریق فایل اکسل در نرم افزار حسابداری ثبت نمود.

این امر باعث می‌شود که کاربرانی که اطلاعات مالی خود را در نرم افزار اکسل دارند به راحتی بتوانند این اطلاعات را در برنامه حسابداری وارد نمایند .همچنین کاربرانی که میخواهند اطلاعات مالی را از نرم افزار  دیگری به نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک انتقال دهند با دریافت خروجی اکسل از نرم افزار  قدیمی خود با سرعت و دقت بالا تمامی اطلاعات را به سیستم حسابداری آنلاین کلیک انتقال دهند.

سیستم حسابداری آنلاین کلیک این امکان را فراهم نموده است تا خودتان طبق فرمت سیستم کلیک بتوانید اطلاعاتتان را وارد فایل اکسل پیش فرض سیستم کنید. به عنوان مثال برای وارد کردن کالاها و دریافت فایل اکسل پیش فرض سیستم حسابداری کلیک از زیرسیستم انبارداری، اطلاعات، کالاها را کلیک می‌کنید. در ابتدا وارد تب نمایش درخت‌واره کالاها می‌شوید. به تب فهرست مراجعه کنید. یک سری از آیکن‌ها را در قسمت سمت چپ تصویر مشاهده می‌کنید. آیکن مربوط به دریافت فایل اکسل را کلیک کرده (آخرین گزینه) پیغامی برای آماده سازی فایل اکسل نمایش داده می‌شود سپس با فشردن دکمه دانلود فایل اکسل دانلود خواهد شد.

پس از آن برای وارد نمودن فایل اکسل (ایمپورت) آن مجددا در همین قسمت وارد تب فهرست شده و دکمه انتخاب فایل را کلیک کنید. برای ایمپورت اطلاعات نسبت به حجم فایل نیازمند زمان می‌باشید دراین مرحله لطفا صبور باشید. طی انجام این فرآیند سیستم پیغام در حال بارگذاری را به شما نشان می‌دهد و تا اتمام عملیات ایمپورت قابل نمایش است. بعد از گذشت مدت زمانی محدود فایل اکسل ایمپورت شده و می‌توانید آن را مشاهده نمائید.

مهم!
بعد از ایمپورت فایل اکسل در تب فهرست گزینه اصلاح مجوز گروه‌های کاربری را کلیک کنید تا کالاهای ایمپورت شده برای دیگر کاربران هم قابل مشاهده باشد.

مهم !
این عملیات برای وارد نمودن حساب‌های تفضیلی و لیست مشتریان و فروشندگان، لیست قیمت خرید، لیست قیمت فروش،  وارد نمودن موجودی کالای ابتدای دوره، فاکتور فروش، فاکتور خرید به همین صورت قابل دریافت و ایمپورت می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *