ماژول ارزی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ماژول ارزی

یکی از امکانات منحصر به فرد نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک زیر سیستم یا ماژول ارزی می‌باشد. امروزه با توجه به واردات کالا از کشورهای مختلف به ویژه کالاهای الکترونیکی که ارزهای متفاوتی دارند، استفاده از ماژول ارزی در حسابداری قابلیت مهمی به شمار می‌آید. با این زیر سیستم به راحتی می توانید تمام حساب‌های خود را مدیریت کرده و خواسته‌های خود را برطرف سازید.در ادامه به معرفی امکانات مهم زیر سیستم ارزی نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک می‌پردازیم.

فعال‌سازی ماژول ارزی

برای فعال‌سازی زیر سیستم ارزی در نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک از منوی امکانات بر روی گزینه تنظیمات کلیک می‌کنیم. در صفحه باز شده تب سیستمی را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه عمومی کلیک می‌کنیم. در صفحه باز شده گزینه امکان استفاده از ارزخارجی در سیستم را فعال می‌نماییم. با این کار زیرسیستم ارزی فعال می‌شود. در تصویر زیر می توانید نحوه فعال‌سازی را مشاهده نمایید.

تعریف ارزهای کاربردی

بعد از فعال‌سازی زیر سیستم ارزی باید ارزهایی که از آنها استفاده می‌کنیم را در سیستم تعریف کنیم. برای این کار از منوی امکانات بر روی گزینه پیش فرض هاکلیک می‌کنیم. در صفحه باز شده بر روی ارزها کلیک می‌کنیم. در صفحه باز شده ارزهای مورد نیاز خود را تعریف می‌کنیم.در تصویر زیر نحوه تعریف ارز را مشاهده می‌کنید.

نرخ های ارز

بعد از تعریف ارزها باید نرخ‌های ارز را مشخص کنیم . برای این کار از منوی امکانات بر روی گزینه نرخ‌های ارز کلیک می کنیم. در صفحه باز شده لیست نرخ های ارز تعریف شده را مشاهده می‌کنیم. برای تعریف نرخ ارز جدید بر روی گزینه +نرخ ارز جدید کلیک می‌کنیم.در صفحه باز شده اطلاعات لازم را وارد نموده و سپس دکمه تایید را می‌زنیم. اطلاعات این صفحه به شرح زیر است :

 • شماره : در این قسمت شماره ردیف ارزها را وارد نمایید.
 • تاریخ : در اینجا تاریخ تعریف نرخ ارز را انتخاب می‌کنیم. این تاریخ به صورت پیش فرش بر روی تاریخ روز می باشد.
 • ساعت : در این قسمت ساعت تعریف نرخ ارز را وارد می‌کنیم. ساعت نیز به صورت پیش فرض بر روی ساعت پیش فرض می‌باشد.
 • ارز : در این قسمت نوع ارز را انتخاب می‌کنیم . این فیلد ارزهای تعریف شده را نمایش می دهد که باید از بین آنها انتخاب کنیم.
 • تعداد : تعداد ارز را مشخص می‌کنیم.
 • نرخ : نرخ ارز را وارد می‌کنیم.
 • شرح : در این قسمت توضیحاتی که برای ارز لازم است را وارد می‌کنیم .
 • فعال سازی : با انتخاب گزینه فعال است نرخ ارز فعال می‌شود.

در تصویر زیر صفحه تعریف نرخ ارز را مشاهده می‌کنید.

فاکتور خرید

یکی از کاربرد های زیر سیستم ارزی در قسمت فاکتور خرید می باشد. به این صورت که هنگام ثبت فاکتور خرید گزینه های مربوط به ماژول ارزی نیز اضافه می شود. این گزینه ها شامل :

 • نوع ارز : نوع ارزی که کالا با آن خریداری شده است.
 • فی ارز : مبلغ جنس خریداری شده است.
 • نرخ ارز : قیمت هر واحد ارز انتخاب شده است.
 • جمع ارزی : جمع کل خرید به صورت واحد ارزی خریداری شده.
 • در تصویر زیر صفحه ایجاد فاکتور را مشاهده می کنید.

( برای مشاهده صفحه آموزش ایجادفاکتور اینجا کلیک نمایید )

همچنین در تصویر زیر یک نمونه فاکتور ثبت شده را مشاهده می‌کنید.

بانک ارزی

یکی دیگر از امکانات زیر سیستم ارزی تعریف بانک ارزی می‌باشد. با این کار می‌توانید بانکی تعریف کنید که امکان تعریف ارزهای دیگر را نیز داشته باشد. برای اینکار از منوی خزانه داری گزینه اطلاعات را انتخاب نموده و بر روی گزینه حساب‌های بانکی کلیک نمایید. در صفحه باز شده بر روی +گزینه حساب‌بانکی جدید کلیک کنید.( برای مشاهده آموزش ایجاد حساب های بانکی اینجا کلیک نمایید ) در این صفحه با فعال کردن گزینه بانک ارزی و انتخاب نوع ارز می‌توانیم از امکانات آن استفاده کنیم. در تصویر زیر صفحه تعریف حساب بانکی را مشاهده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *