دسته چک ها

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

دسته چک ها

برای اینکه بتوانیم از دسته چک در صدور اسنادپرداختنی استفاده کنیم، ابتدا باید دسته چک مربوطه را در این قسمت ثبت نماییم.

برای ثبت دسته چک، دکمه دسته چک‌ها را از سرفصل اطلاعات منوی خزانه‌داری کلیک می‌نماییم و وارد پنجره‌ای به شکل زیر می‌شویم:

همانطور که ملاحظه می‌نمائید، لیستی از دسته چک‌هایی که قبلاَ ایجاد کرده‌اید در این جدول نمایش داده می‌شود. برای ایجاد دسته چک جدید همانطور که درتصویر فوق مشاهده می‌نمائید دکمه ایجاد دسته چک جدید را کلیک می‌کنیم و به صفحه زیر منتقل می‌شویم:

شماره حساب بانکی که بر روی دسته‌چک هست، که آن را قبلا در قسمت حساب‌های بانکی ایجاد نموده‌اید، را وارد نموده و کد دسته‌چک به طور اتومات داده می‌شود. با واردکردن شماره سریال دسته‌چک، فیلدهای بعدی فعال شده و می‌توانید اطلاعات را وارد نمائید. بدین صورت که تعداد برگه‌های دسته‌چک را وارد کرده و در فیلد شماره شروع، شماره اولین برگه دسته‌چک را نوشته و بصورت اتوماتیک فیلد شماره پایان هم آخرین شماره را برطبق فیلد تعداد برگه به شما نشان می‌دهد. در قسمت شرح هم که برای آگاهی بیشتر کاربر می‌باشد. در انتها دکمه تائید را کلیک کرده و دسته‌چک جدید صادر می‌شود. برای حدف دسته‌چک چنانچه به سایر اعضا مرتبط نشده باشد می‌توانید در ستون عملیات تصویر اول، با کلیک کردن بر روی علامت حذف، اقدام به حذف آن نمائید. درقسمت عملیات خزانه‌داری، اسناد پرداختنی را انتخاب کرده وگزینه ایجاد سند پرداختی جدید را کلیک نمایید در این قسمت با انتخاب شماره حساب مربوطه، فیلد شماره سریال مربوط به دسته‌چک بطور اتوماتیک وارد شده و شما از لیست شماره چک‌ها، شماره چک مورد نظر را انتخاب کرده و بقیه فیلدها را پر کرده و سپس تائید می‌نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *