دریافت نقدی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

دریافت نقدی

توضیحی که در ابتدا لازم است بدانید، وقتی به صورت نقدی وجهی را دریافت می‌کنید و یا وجهی را  به صورت نقدی پرداخت می‌کنید، این افزایش و کاهش وجه در صندوق شما صورت می‌گیرد و برای ثبت آن در نرم‌افزار حسابداری آنلاین کلیک از قسمت دریافت نقدی و پرداخت نقدی در قسمت عملیات حسابداری کمک می‌گیریم. دریافت و پرداخت نقدی با استفاده از صندوق‌هایی که در سیستم تعریف شده‌اند به شما یاری می‌کنند.

به منوی خزانه‌داری سرفصل عملیات رفته و شاخه دریافت نقدی را انتخاب می‌کنیم که صفحه زیر باز می‌شود:

دریافت نقدی

دراین قسمت از فهرست شما می‌توانید لیستی از دریافتی‌های ثبت شده را مشاهده نمائید. چنانچه وجه نقدی را در قسمت دریافت نقدی فاکتور فروشی ثبت کرده باشید، دراین قسمت شما می‌توانید فقط آن‌را مشاهده نمائید و بدانید بابت کدام فاکتورفروش و با چه شماره‌ فاکتوری می‌باشد. در این صفحه برای جستجو درکل ستون‌های مشخص شده می‌توان در فیلد جستجو کلمه موردنظر را وارد کرده و Enter را بزنید.

همچنین می‌توان با فیلترهای طراحی شده در ردیف اول هرستون به جستجو در همان ستون، پرداخت. برای ثبت دریافت جدید به صورت نقدی ، دکمه  +دریافت نقدی جدید را کلیک کرده تا پنجره‌ای به شکل زیر نمایان شود:

در این قسمت فیلد شماره به صورت خودکار توسط سیستم به هر رسید داده می‌شود. صندوق بر اساس صندوق پیش‌فرض پر می‌شود که توسط کاربر قابل تغییر می‌باشد. کد تفصیلی پرداخت‌کننده وجه را در قسمت پرداخت‌کننده وارد می‌کنیم. مبلغ را وارد نموده و بابت را نیز بر اساس بابتی که در تشخیص‌حساب تعریف کرده‌ایم انتخاب می‌کنیم، که پس از انتخاب بابت، سلول‌های معین و تفصیلی در قسمت تشخیص حساب در پائین صفحه جایگزین می‌شوند. در قسمت شرح بابت پولی که دریافت کرده‌ایم، توضیحات لازم را نوشته و سپس تایید می‌کنیم.

برای مشاهده سند به قسمت اسناد حسابداری مراجعه کرده و ثبت حسابداری آن‌را با پیوست از سیستم خزانه‌داری در تاریخ موردنظر جستجو کرده و مشاهده می‌کنیم.

برای گزارش شخص هم به گزارش دفاتر تفضیلی در قسمت مشاهدات منوی حسابداری مراجعه کرده و گزارش را درتاریخ مورد نظر می‌گیریم.

همچنین برای گزارش از صندوق هم با استفاده از کد حساب تفضیلی صندوق میتوان گزارش تهیه کرد.(گزارش دفاتر تفضیلی)، و هم در قسمت مشاهدات منوی خزانه‌داری می‌توانید گزارش کامل از صندوق یا خلاصه صندوق را تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *