پرداخت نقدی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

پرداخت نقدی

توضیحی که در ابتدا لازم است بدانید، وقتی به صورت نقدی وجهی را دریافت می‌کنید و یا وجهی را  به صورت نقدی پرداخت می‌کنید، این افزایش و کاهش وجه در صندوق شما صورت می‌گیرد و برای ثبت آن در نرم‌افزار کلیک از قسمت دریافت نقدی و پرداخت نقدی در قسمت عملیات حسابداری کمک می‌گیریم. دریافت و پرداخت نقدی با استفاده از صندوق‌هایی که در سیستم تعریف شده‌اند به شما یاری می‌کنند.

به منوی خزانه داری سرفصل عملیات رفته و شاخه پرداخت نقدی را انتخاب می‌کنیم که صفحه زیر باز می‌شود:

پرداخت نقدی

دراین قسمت از فهرست شما می‌توانید لیستی از پرداختی‌های ثبت شده را مشاهده نمائید. چنانچه وجه نقدی را در قسمت پرداخت نقدی فاکتور خریدی ثبت کرده باشید، دراین قسمت شما می‌توانید فقط آن‌را مشاهده نمائید و بدانید بابت کدام فاکتور خرید و با چه شماره‌ای می‌باشد. (البته برای ویرایش آن باید به فاکتورخرید مورد نظر مراجعه کنید). در این صفحه برای جستجو درکل ستون‌های مشخص شده می‌توان در فیلد جستجو کلمه موردنظر را وارد کرده و اینتر بزنید و یا می‌توان با فیلترهای طراحی شده در ردیف اول هرستون به جستجو در همان ستون بپردازید.

برای ثبت پرداخت جدید به صورت نقدی  دکمه  +پرداخت نقدی جدید را کلیک کرده تا پنجره‌ای به شکل زیر نمایان شود:

در این قسمت فیلد شماره به صورت خودکار توسط سیستم به هر رسید داده می‌شود. صندوق بر اساس صندوق پیش‌فرض پر می‌شود که توسط کاربر قابل تغییر می‌باشد. کد تفصیلی دریافت‌کننده وجه را در قسمت دریافت‌کننده وارد می‌کنیم. مبلغ را وارد نموده و بابت را نیز بر اساس بابتی که در تشخیص حساب تعریف کرده‌ایم انتخاب می‌کنیم، که پس از انتخاب بابت، سلول‌های معین و تفصیلی در قسمت تشخیص حساب در پائین صفحه جایگزین می‌شوند. در قسمت شرح بابت پولی که پرداخت کرده‌ایم، توضیحات لازم را نوشته و سپس تایید می‌کنیم. با ثبت دراین قسمت حساب صندوق موردنظر بستانکار شده و شخصی که قسمت پرداخت‌کننده وارد کرده‌ایم با معین بابت مورد نظر بدهکار می‌گردد.

برای مشاهده سند به قسمت اسناد حسابداری مراجعه کرده و ثبت حسابداری آن‌را با پیوست از سیستم خزانه‌داری در تاریخ موردنظر جستجو کرده و مشاهده می‌کنیم.

برای گزارش شخص هم به گزارش دفاتر تفضیلی در قسمت مشاهدات منوی حسابداری مراجعه کرده و گزارش را درتاریخ مورد نظر می‌گیریم.

همچنین برای گزارش از صندوق هم با استفاده از کد حساب تفضیلی صندوق میتوان گزارش تهیه کرد.(گزارش دفاتر تفضیلی)، و هم در قسمت مشاهدات منوی خزانه‌داری، می‌توانید گزارش کامل از صندوق(دریافت/پرداخت نقدی) یا خلاصه صندوق را تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *