صندوق ها

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

صندوق ها

برای ایجاد هر حساب صندوق یا بانک و یا حساب اشخاص به کد تفضیلی برای آن نیازمندیم. در هر عنوان حسابی یک میانبر حساب تفضیلی گذاشته شده است تا دسترسی کاربر برای ایجاد حساب تفضیلی سریعتر انجام گیرد. همانطور که می‌دانیم کد حساب تفضیلی برای گزارش‌های حسابداری و در نهایت انعکاس آن در صورت‌های مالی می‌باشد. ولی کد حساب صندوق یا بانک و… که در منوی اطلاعات هر زیرسیستم داده می‌شود برای قسمت عملیات و مشاهدات همان زیرسیستم مورد استفاده قرارمی‌گیرد.در این قسمت صندوق‌هایی که در شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند تعریف می‌شود.

برای ایجاد حساب صندوق به زیرسیستم خزانه‌داری مراجعه می‌کنیم:

و از سرفصل اطلاعات آن، صندوق‌ها را انتخاب می‌کنیم :صفحه زیر برای شما بازخواهد شد:

در این قسمت بر روی دکمه +صندوق جدید کلیک کرده تا پنجره ای به شکل زیر باز گردد:

برای ایجاد حساب صندوق‌جدید نیاز به کد تفصیلی در حساب‌های تفضیلی می‌باشد، سرفصل گروه حساب‌های تفضیلی درسیستم ایجاد شده است. چنانچه کد تفصیلی‌صندوق  قبلا در حساب‌های تفضیلی در قسمت‌ صندوق‌ها  ایجاد شده باشد، در اینجا تنها آن را انتخاب می‌کنیم و در غیر اینصورت کد تفصیلی را می‌توان از همین قسمت ایجاد نمود. بدین منظور علامت مثبت در انتهای فیلد‌صندوق را کلیک می‌کنیم :

در قسمت سطح صندوق را تایپ کرده و انتخاب می‌کنیم. با زدن کلید تب، کد تفضیلی صندوق به صورت اتومات داده می‌شود و در قیمت عنوان، نام صندوق مورد نظر را می‌نویسیم با تایید کردن یک حساب تفضیل برای صندوق ایجاد شده و به همان تصویر قبل باز می‌گردیم:

در این صفحه شماره کدصندوق که در خزانه‌داری مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت اتوماتیک داده می‌شود و امکان تغییر آن وجود ندارد. چنانچه اولین صندوقی است که در سیستم ایجاد می‌شود، دکمه پیش فرض را تیک‌دار می‌کنیم و در قسمت عنوان نام صندوق موردنظر را واردکرده و تیک مربوط برای دسترسی گروه‌های کاربران موردنطر را فعال نموده و با زدن دکمه تایید صندوق‌جدید ایجاد می‌شود. اگر کاربرانی با سطح دسترسی متفاوتی دارید باید در این قسمت دسترسی گروه کاربری آن را علامت زد.

مهم!
هر شعبه می تواند یک صندوق پیش فرض و چندین صندوق دیگر داشته باشد و برای هر یک از آنها سطح دسترسی مستقلی (کاربران ارشد، پرسنل، حسابداری، و …)تعریف نماید.

مهم!
مانده اولیه برای آگاهی شما از مانده اول دوره‌تان می‌باشد.و بابت آن ثبتی زده نمی‌شود و فقط در قسمت مشاهدات خزانه‌داری قابل رویت می‌باشد و در ترازنامه هم نشان داده نخواهد شد.

مهم!
چنانچه صندوقی را ایجاد کرده باشید ولی برای شما کاربردی نداشته باشد (برای یک مدت زمان خاص یا برای همیشه) با تبدیل کردن دکمه پیش فرض به غیرفعال نیاز به حذف این صندوق نمی‌باشد. برای این منظورکافیست تا تیک مربوط به دکمه غیرفعال را علامت بزنید.با این کار در فیلدهای مربوطه که صندوق را در قسمت‌های مختلف سیستم انتخاب می‌کنید، این صندوق دیگر نشان داده نخواهد شد.

مهم!
در انتهای صفحه دکمه‌هایی برای آسان ترنمودن استفاده نرم افزار برای کاربر تعبیه شده است. بدین منظور دکمه بازگشت شما را به صفحه‌ی قبل هدایت می‌کند و دکمه سوابق نشان‌دهنده کاربر ایجاد کننده صندوق می‌باشد. دکمه ذخیره و گزینه ماندن صندوق موردنظر را، هم تایید می‌نماید و هم صفحه جدید برای ایجاد صندوق‌جدید برای شما باز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *