بارکدخوان

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

بارکدخوان

یکی از مزیت‌های سیستم نرم‌افزار حسابداری تحت وب کلیک استفاده از بارکدخوان هنگام ثبت فاکتور خرید و فروش  می‌باشد. علاوه بر استفاده از دستگاه بارکدخوان، امکان چاپ بارکد هم در این سیستم محیا می‌باشد.برای استفاده از بارکدخوان ابتدا باید بارکدکالا را در قسمت تعریف کالا وارد کرده باشید.

بدین منظور به زیر سیستم انبارداری  > اطلاعات > کالا رفته و بر روی کالایی که تعریف کرده‌‍اید کلیک می‌کنید. در صفحه ایجاد کالا در فیلد بارکد، بارکدکالا را نوشته و سپس تائید می‌کنید.

 

توضیحات بیشتر در مورد تعریف کالا در قسمت آموزش سایت انبارداری > ایجادکالا قابل مشاهده می‌باشد.

چاپ بارکد

چنانچه تمایل به چاپ بارکد داشته باشید، از زیرسیستم انبارداریعملیات > رسید انباررا انتخاب می‌کنید. برای این کار نیاز به رسید انبار ثبت شده دارید. اگر از قبل فاکتور خریدی ثبت کرده باشید، رسید انبار توسط سیستم به صورت اتوماتیک صادر می‌شود در غیر اینصورت وارد رسید انبار جدید می‌شویم.

توضیحات بیشتر در مورد ثبت رسیدانبار در قسمت آموزش سایت انبارداریرسیدانبار قابل مشاهده می‌باشد.

در قسمت فهرست، رسید انبار ثبت شده قابل مشاهده می‌باشد. از آخرین ستون آن (ستون عملیات) برروی گزینه چاپ بارکد کلیک می‌کنید. به صفحه چاپ منتقل می‌شوید. چنانچه تنظیمات سیستم با دستگاه پرینت بارکد اعمال شده باشد با زدن کلید چاپ، بارکدهای شما چاپ خواهند شد.

 

 

برای نمایش دکمه چاپ بارکد در رسید انبار، ابتدا از منوی امکانات > تنظیمات را انتخاب می‌کنید. در تب انبارداری از فرم رسید و حواله تیک مربوط به گزینه ” امکان تولید بارکد در فرم رسید انبار میسر باشد” را علامت زده و سپس دکمه  ذخیره را می‌زنید. در غیراین صورت دکمه نمایش پرینت بارکد در ستون عملیات رسید انبار ظاهر نخواهد شد.

برای استفاده از بارکدخوان در فاکتور بعد از انتخاب  فاکتور جدید یک بار بارکدخوان را بر روی بارکد کالا قرار می‌دهید و به ازای افزایش هر تعداد کالا بارکدخوان را به همان میزان بر روی بارکد کالا قرار می‌دهید. به عنوان مثال برای خرید سه عدد کالا سه بار بارکدخوان را بر روی کالا قرار می‌دهید.

تولید یا تعریف بارکد

یکی دیگر از امکانات نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک تولید یا تعریف بارکد می باشد. با این امکان به راحتی می توان برای کالا هایی که بارکد ندارند بارکد تولید یا تعریف نمود.

جهت تولید بارکد ابتدا باید این امکان را فعال نمایید. برای اینکار از منوی امکانات گزینه تنظیمات را انتخاب می کنیم. در صفحه باز شده به تب انبارداری مراجعه می کنیم. در این قسمت گزینه فرم کالا را انتخاب می کنیم و در آنجا در قسمت کد ۵ رقمی کارخانه شما در تولید بارکد، یک کد ۵ رقمی وارد می کنیم و بعد بر روی دکمه ذخیره و ماندن کلیک می کنیم. با این کار امکان تولید بارکد برای ما فعال شده است و می توانیم از آن استفاده کنیم.

دقت داشته باشید که کد ۵ رقمی که در قسمت قبل وارد کردید در تمام بارکدهای تولید شده وجود دارد.

نحوه استفاده از بارکدخوان

استفاده از بارکدخوان در نرم افزار حسابداری آنلاین کلیک خیلی راحت و ساده است. به عنوان مثال اگر بخواهیم در فاکتور فروش از بارکدخوان استفاده کنیم ابتدا صفحه فاکتور فروش جدید را باز می کنیم. سپس انبار را انتخاب نموده و اگر لازم است لیست قیمت را نیز انتخاب می کنیم. بعد از اینکار بدون اینکه بر روی صفحه کلیک کنیم شروع به استفاده از بارکد خوان میکنیم. هربار که بارخوان بر روی بارکد کالا قرار میگیرد و عمل خواندن انجام می شود اطلاعات کالا در فاکتور فروش درج می شود.

 

نکته ضروری در استفاده از بارکدخوان این است که نباید بر روی هیچ قسمتی از صفحه کلیک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question