حساب های بانکی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

حساب های بانکی

در این قسمت حساب های بانکی که در شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند تعریف می‌شود.

برای ایجاد حساب های بانکی به منوی خزانه‌داری رفته و سرفصل اطلاعات را انتخاب می‌کنیم و بر روی گزینه حساب بانکی کلیک کرده و صفحه زیر برای شما باز خواهد شد

در این فهرست، لیستی از حساب های بانکی که قبلاَ ایجاد کرده‌اید را مشاهده می‌‌کنید.

برای ایجاد حساب بانک نیز همانند صندوق عمل می‌کنیم.

در این صفحه گزینه +حساب بانکی جدید را کلیک کرده تا به صفحه زیر برای ایجادحساب بانکی جدید منتقل شویم:

برای ایجاد حساب های بانکی جدید نیاز به کد تفصیلی در حسابها می‌باشد، همانطور که در قسمت ایجاد صندوق توضیح دادیم چنانچه کد تفصیلی قبلا در حسابها ایجاد شده باشد، در اینجا تنها آن را انتخاب می‌کنیم و در غیر اینصورت کد تفصیلی را می‌توان از همینجا ایجاد نمود. (همانند قسمت صندوق، منتها باید سطح بانک‌ها را برای کد تفضیلی انتخاب نمود)

سایر اطلاعات مورد نیاز برای حساب بانک (از جمله شماره حساب، نوع حساب، نام بانک، شعبه و کد شعبه و تاریخ افتتاح حساب) در قسمت ایجاد وجود دارد.

در انتهای صفحه تیک مربوط برای دسترسی گروه‌های کاربران موردنطر را فعال نموده و با زدن دکمه تایید، حساب بانکی جدید ایجاد می‌شود.

مهم!
مانده اولیه برای آگاهی شما از مانده اول دوره‌تان می باشد.و بابت آن ثبتی زده نمی‌شود و فقط در قسمت مشاهدات منوی خزانه‌داری قابل رویت می‌باشد و در ترازنامه هم نشان داده نخواهد شد.

مهم!
کد حساب بانک به صورت پیش‌فرض داده خواهد شد.

مهم!
چنانچه حساب بانکی را ایجاد کرده باشید ولی برای شما کاربردی نداشته باشد (برای یک مدت زمان خاص یا برای همیشه ) با تیک‌دار نمودن دکمه غیرفعال حساب بانکی شما غیرفعال می‌گردد و نیاز به حدف حساب بانکی موردنظر نمی‌باشد. با این کار درفیلدهای مربوطه در قسمتهای مختلف سیستم امکان انتخاب این حساب بانکی را نخواهید داشت. چنانچه بعداَ تمایل به استفاده از این حساب بانکی را داشته باشید کافیست تا تیک مربوط به غیرفعال را برداشته، تا حساب بانکی شما مورد استفاده مجدد قرار بگیرد.

مهم!
از آنجا که هر حساب بانکی دارای شکل دسته چک خاص می‌باشد، برای اینکه سیستم بتواند چک های صادره را بر روی برگه چک چاپ نماید نوع فرمت چاپ مربوط به آن حساب بانکی را نیز انتخاب می‌کنیم. که البته ابتدا باید در همین قسمت اطلاعات منوی خزانه‌داری فرمت چاپ چک را مشخص کرده باشیم.

مهم!
همانظور که ملاحظه می‌فرمائید درانتهای صفحه دکمه‌هایی برای آسان‌تر نمودن استفاده نرم‎افزار برای کاربر تعبیه شده است. بدین منظور دکمه بازگشت شما را به صفحه‌ی قبل هدایت می‌کند و دکمه سوابق، نشان‌دهنده کاربر ایجادکننده حساب بانکی می‌باشد. دکمه ذخیره و ماندن حساب بانکی موردنظر را، هم تایید می‌نماید و هم صفحه‌ای جدید برای ایجاد حساب بانکی جدید برای شما باز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *