واریز بانکی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

واریز بانکی

در خصوص واریز بانکی توضیحی که در ابتدا لازم است بدانید، وقتی به صورت غیرنقدی وجهی را دریافت می‌کنید و یا وجهی را به صورت غیرنقدی پرداخت می‌کنید، (یا از طریق پوز، کارت به کارت، چک و… ) این افزایش و کاهش وجه در حساب‌های بانکی شما صورت می‌گیرد و برای ثبت آن در نرم‌افزار کلیک از قسمت واریز و برداشت بانکی و یا اگر به صورت چک باشد، اسناد مالی دریافتنی و پرداختنی در قسمت عملیات حسابداری کمک می‌گیریم که با استفاده از حساب‌های بانکی که در سیستم تعریف شده‌اند، عمل می‌کنند. چنانچه مبلغی به حساب بانک ما واریز شده باشد برای ثبت آن و صدور سند حسابداری از این قسمت استفاده می‌کنیم
به منوی خزانه‌داری سرفصل عملیات رفته و شاخه واریز بانکی را انتخاب می‌کنیم که صفحه زیر باز می‌شود

واریز بانکی

در این قسمت، لیستی از واریزهای صورت گرفته را مشاهده می‌کنید. که برای مشاهده یا ویرایش می‌توان روی هر نوشته در هر ستون کلیک کرد. البته اگر سند واریز از قسمت دیگری از سیستم صادر شده باشد، فقط در این قسمت قابلیت مشاهده را دارد وگرنه برای ویرایش باید به همان قسمتی که سند صادر شده است مراجعه نمود.(مانند واریزی در فاکتور فروش).
همچنین برای جستجو در کل ستون‌های مشخص شده می‌توان در فیلد جستجو کلمه موردنظر را وارد کرده و دکمه Enter را بزنید و یا می‌توان با فیلترهای طراحی شده در ردیف اول هرستون به جستجو در همان ستون پرداخت.
برای ایجاد یک سند واریزی جدید دکمه +واریز بانکی را کلیک می‌کنیم:

در فیلد شماره، شماره فیش واریزی به بانک را وارد می‌کنیم. تاریخ واریزی را نوشته و یا انتخاب کرده و سپس کد حساب بانکی که وجه به آن واریز شده است را انتخاب می‌کنیم. در قسمت پرداخت کننده همانند دریافت نقدی، تفضیلی شخصی که واریزکننده است را انتخاب کرده و در قسمت بابت هم بابتی که وجه را واریز می‌کند را مشخص می‌کنیم. با پر کردن این دو فیلد در پائین صفحه در قسمت تشخیص حساب، حساب معین و عنوان تفصیلی انتخاب شده، نمایش داده می‌شود.
در قسمت شرح بابت پولی که دریافت کرده‌ایم، توضیحات لازم را نوشته و سپس تایید می‌کنیم. با تائید سند حساب بانکی مورد نظر بدهکار شده و شخصی که در قسمت پرداخت‌کننده انتخاب کرده‌ایم با حساب معین انتخاب شده بستانکار می‌گردد.

برای مشاهده سند به قسمت اسناد حسابداری مراجعه کرده و ثبت حسابداری آن‌را با پیوست از سیستم خزانه‌داری در تاریخ موردنظر جستجو کرده و مشاهده می‌کنیم.

برای گزارش شخص هم به گزارش دفاتر تفضیلی در قسمت مشاهدات منوی حسابداری مراجعه کرده و گزارش را درتاریخ مورد نظر می‌گیریم. و همچنین برای گزارش از حساب بانک هم با استفاده از کد حساب تفضیلی حساب بانک می‌توان گزارش تهیه کرد.(گزارش دفاتر تفضیلی)،

همچنین در قسمت مشاهدات منوی خزانه‌داری، می‌توانید گزارش کامل از گزارش بانک یا خلاصه عملکرد بانک را تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *